Crusaders of Stromgarde
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shaman-enhancements

+5
Gyugyu
Furret(Lisandra)
Sisa
Bubacik
Ota
9 posters

Goto down

Shaman-enhancements Empty Shaman-enhancements

Odoslať  Ota Ne 28 december 2008 - 16:40

Myslím že za enha shamana už hraju dostatečně dlouho, abych mohl něco takového jako článe o něm sesmolit. To, že na vale ještě nemám 70 je samořejmně pravda, ae vzhledem k tou že na officu už mám 80 enha shama tak myslím, že už o něm něco vím. Popíšu tady různé talent buildy, dobré zbraně pro xpení i pro 70lvl a celkově se vás, co o něm mnoho nevíte pokusím seznámit s enhancemets shamanem.

Celkový náhled
Enha shaman není říliš těžká postava co se týče hraní, já osobně požívám cca 6-7 totemů a kolem 5 spellů. U thoto talentového stromu jde vlastně o to, zvednou co nejvíc melee dmg, což si myslím se víc než daří, tudíž někteří z nejlepších shamanů nakonec nemají problé dát přes WF (windfury) instant kill. Základem dobrého enha shamana je samozřejmně odpovídající zbraň. Na offu, kde vše funguje jak má, téměř každý enha shaman používá dualky přičemž na jedné má WF a na druhé většinou rockbitter popř. frozen weapon a tudíž dokáže zpomalit a následně uzemnit skoro kohokoliv, aniž by mu utekl. Jeho největší síla spočívá v to, že dokáže nasázet obrvská dmg a spoustu critů v poměrně rátkém čase, bohužel však jeho nevýhoda je, že nedokáže nijak neuralizovat target na krátkou dobu. Ne má žádné stuny, gouge ani nic podobného, tudíž nedokáže objekt svého "zájmu" vyřadit z provozu. Tento nedostatek se dá samozřejmně odstranit specialitkami různých zbraní jako třeba deep thunder apod. ale není to ono.

Talent buildy
Není jich mnoho, samozřejmně v konečném důsledku záleží hlavně na kadém jednotlivci, jak si ty body nakliká, taže uvedu pouze pár příkladů. Snažil jsem se vybírat pouze ty talenty, které jsou dostupné pro BC, takžeje to trochu nepřehledné ale vy se s tím určitě poperete Smile

ena shaman-příklad

PVP
Uvádím zde několik rad co se týče bje shaman vs. někdo. Budu to bát dle pvidel vlhally tudíž žádné duální WF. Myslím, že v případě že je na duálkách zakázáno WF, je nejlepší možností používat 2H+WF, jelikož WF je základní shamanské kouzlo a enha shaman, by se bez něj nejspíš v pvp neobešel.

Shaman x Warrior
S warem moc zkušeností nemám jelikož n oficu je většina warů PVE. Z toho omezeného množství zkušeností co mám můžu říct pouze toto: Než k vám doběhne nahažte do něj co nejvíc lightning boltů, čímž mu srazíte HP a poté rychle vyhažte stoneskin totem, grace of air totem, healing stream totem a nějakej fire totem pro útok, pokud chrgne tak ryche insignia. Nesmí vás zneschopnit na víc jak 3s, protože potom už asi nevstanete. Průměrnej pvp warrior má něco kolem 13-15k HP což není takovej problém. Větší problém je, že má plate armory čili i bez štítu celkem vysokej armor. Většinou se mi osvědčilo vyházet na něj co nejvíc LB a potom rychle spamovat Stormstrike a hned po cooldownu earth shock, nebo frost shockem spomalit tak, aby se k vám nedostal. Pokud vám do něj procne WF jste za vodou, pokud ne tak většinou nepřežijete.

Shaman x Paladin
V tomhle duelu jsou dílu cc vyrovnané. Paladin nikdy nedá tak brutální dmg jako sham, ale na druhou stranu je zase schopen vydržet daleko víc. Ze zaátku je to stejné jak u wara, než k vám doběhne spamujte lightning bolty, poté vyhažte totemy a s chutí do něj. Pokud jej srazíte na určité HP nejspíš použije bublinu, aby se healnul, tehdy vm nemůže nic udělat tkže pokud ještě máte manu tak heal, pokud ne tak aspoň potion a jakmile mu bublina spadne s chutí do něj. Vždycky musíte mít zapnuté WF a pokud na to nezapomenete tak lightning nebo water shield taky hodně pomůžou. U paladina je nejdůležitější buďto ho přpravit o man, anebo ho umlátit dřív než se schová do bubliny, nejlepší je pokud už má tak poslední čtvrtinu život rychle mu prcnout fire shock čímž mu dáte DoTku a aspoň trochu ho to bude nasávat i v bublině.

Shaman x Shaman
Tenhle duel je trošku jiný, víte co vám váš protivník může udělat a on ví, co vy můžee udělat jemu. Hodně zde záleží na equipu. Tzn. mlátit jej stormstrikem+ earth shockem. pokud vás stáhne a on má ještě hodně HP rychle mu hoďte frost shock a zdrhněte se vyléčit ve vlkovi. Musíte utéct dostatečně daleko by vás nesundal lightning boltem, ale to už záleží na skillu každého hráče jestli přižije proti stejnému classu.

Shaman x Warlock
Tohleje poměrně lehkej duel, kteej většinou skončí výtězstvím shama. Doporučuju před bojem vyhodit tremor totem a grounding totem, které vás zbaví fearu a dotek. Démona si vůbec nevšímejte, rozpadne se sám a většinou mu utečete. Důležitější je lockovi překazit earth shockem každý cast, který začne takže si šetřete cooldowny a jen jej mlaťte zblízka zbraní.

Shaman x Priest
Priest je trochu slabší ale v některých aspektech nepříjmnější verze locka. Opět platí vyhoďte si stejné totemy jako u locka a běže do něj nablízko. Discipline ani holy priest vám toho moc neudělají, ale pokud jde o shadow priesta je to horší. Shdow sice nemá krom shadow world death a sw pain žádné instanty ale i tak je nepříjemný portivní, vzledem ktomu že mind flay zpomaluje 50%. Opět si šetřete earth shocky na zrušení castu a mlaťte jej zblízka. Pokud si hodí bublinu a začne tahat heal tak se rychle vylečte také a vzůru do něj. Bublinu mu můžete poměrně lehce prolomit, nbo dispelnout takže stačí dostat se dost blízko k němu a máte vyhráno.

Shaman x Mage
Mage proti shamanovi, který to umí, moc šancí nemá. První co vám ejspíš udělá bude frost nova, poté odběhne kousek stranou a začne tahat kouzlo. Můžete u ho dispelnout a získat si tak víc času, ale stejně to nejspíš jedním nebo dvěma slabšíma boltama schytáte s tím se nedá nic dělat. Poté co však frost nova spadne, rychle zapnout vlka a doběhnout němu. Nejspíš bude náslevat ovečka, která ale potěší jeliko vás healne na full HP. Mezitím mage natáhne nějaké větší kouzlo, které pokud přežijete už znova nestihne dát. Z ovečky tedy znovu do vlka a kousat a dispelovat ho zblízka. Pokud se k němu jednou dostanete už by vám, krom blinku a následného boltu nemělo nic moc hrozit.

Shaman x Hunter
Hunteři jsou jediní s kým si veli časo neví rady. Boj věšinou začíná tak, že vám přiletí nějaká silná střela a následně vs pet zčne kousat do zadku. V tom případě rychle házím insigniu a vlka, abych se dostal k hunterovi. nemá cenu cokoliv castit jelikož pet vám to bude kazit a protáhne vám cast tak o 2-5sec. Bihužel hunter vás většinou po cestě znovu zpomalí, následuje otrava čili DoTka a nějaký aimed nebo podobná chuťovka, když si k tomu přidáte, že vás pet kouše do zadku, tak většinou ani nestihnete k hunterovi doběhnout a ležíte...

Equip
Nemá cenu popisovat tady všechny uquipy, které lze na shama dát, protože jich je opravdu hodně. Myslím, že stí když napíšu že nejvýhodnější je sbírat agilitu, strengh a trochu staminy. Napíšu sem však zbraně které mi prošli pod rukou a které se dají sehnat celkem dobře.
lvl.............zbraň
15+..........Rhahkk'Zor's hammer
28+..........Burning War Axe
35+..........Hellslayer Battle Axe
37+..........Ravager
43+..........Executioner's Cleaver
51+..........Angerforge's Battle Axe
51+..........Lord Alexander's Battle Axe
58+..........Treant's Bane
68+..........The Burning Crusader
70+ myslím nemá cenu rozepisovat, můžete si udělat pomocí BS, nebo si nechat něco panout v dungnu, nebo si koupit něco za arena pointy či honory. Na lvlu 70 se již cesty každého ubírají různými směry takže nemá cenu rozepisovat vše co jde udělat či dostat...
Jak vidíte zaměřuje se n sekery. Není to z nějakého oobního důvodu a pokud najdete lepš zbraň než je ze uvedena nebudu vám nijk bránit ji používat. Tohle je pouze seznam zbraní, které jsem já buďto u shmana používal, nebo viděl používat...

Závěr
Shaman není nijak zvlášť těžký co se stylu hraní týče. Jediné co muste umět je správně si rozvrhnout man a vědět kdy se odpoutat z boje, abyste se mohli vyléčit...

PS. omlouvám se za prvopisné chybi či přelepy al moc m nefunguje kolávesnice a už mám těch písmenek dost takže to odesílám a přečtu a opaím to po sobě třeba jindy...
Ota
Ota
Forum killer
Forum killer

Počet príspevkov : 413
Age : 33
Location : Slatinky
Registration date : 15.06.2008

Návrat hore Goto down

Shaman-enhancements Empty Re: Shaman-enhancements

Odoslať  Bubacik Pi 16 január 2009 - 0:01

no valhalla nie je offik takze tremor totem nefunguje Sad

Bubacik
Ucho
Ucho

Počet príspevkov : 12
Age : 36
Registration date : 08.12.2008

Návrat hore Goto down

Shaman-enhancements Empty Re: Shaman-enhancements

Odoslať  Sisa Št 22 január 2009 - 22:44

To si kur ze funguje, nesunda fear okamzite, ale jednou za par (4?) vteriny pulne a shodi fear...
Sisa
Sisa
Forum killer
Forum killer

Počet príspevkov : 432
Age : 32
Registration date : 04.05.2008

Návrat hore Goto down

Shaman-enhancements Empty Re: Shaman-enhancements

Odoslať  Ota So 24 január 2009 - 1:05

Ten časovej interval nevím a moc to ani nepoužívám...mám medilon. Co se týče totemů mám občas pocit že pro enha jsou v combatu upe an prd jelikož nepřítele většinou umlátíš tak rychle že ty totemy nemá cenu vyhazovat a místo toho mu shocknout ze tři spelly navíc...
Ota
Ota
Forum killer
Forum killer

Počet príspevkov : 413
Age : 33
Location : Slatinky
Registration date : 15.06.2008

Návrat hore Goto down

Shaman-enhancements Empty Re: Shaman-enhancements

Odoslať  Bubacik Ne 25 január 2009 - 15:52

tak 4s je dost pretoze hodim si totem lock mi hodi feaf a za tie 4s vo feare odbehnem tak daleko ze totem tam asi nema na mna dosah Surprised\ alebo potom neviem preco mi ho v BG nezhodil Sad zial bohu len raz som sa stretol s lockom tak mam len tu jednu skusenost

Bubacik
Ucho
Ucho

Počet príspevkov : 12
Age : 36
Registration date : 08.12.2008

Návrat hore Goto down

Shaman-enhancements Empty Re: Shaman-enhancements

Odoslať  Furret(Lisandra) Št 29 január 2009 - 17:42

Tremor totem je základ... Žádný šaman se bez něj neobejde a loci ho proklínají kudy chodí xD
Furret(Lisandra)
Furret(Lisandra)
Forum killer
Forum killer

Počet príspevkov : 414
Registration date : 07.05.2008

Návrat hore Goto down

Shaman-enhancements Empty Re: Shaman-enhancements

Odoslať  Sisa Pi 30 január 2009 - 1:13

Furret(Lisandra) napísal:Tremor totem je základ... Žádný šaman se bez něj neobejde a loci ho proklínají kudy chodí xD
No zaklad spolecne s groudingem a s tim proklinanim mas pravdu:)
Sisa
Sisa
Forum killer
Forum killer

Počet príspevkov : 432
Age : 32
Registration date : 04.05.2008

Návrat hore Goto down

Shaman-enhancements Empty Re: Shaman-enhancements

Odoslať  Gyugyu Ut 24 marec 2009 - 13:05

Zkouseli jste nekdo jit za shamana jako za tanka?
Gyugyu
Gyugyu
Ucho
Ucho

Počet príspevkov : 28
Registration date : 25.10.2008

Návrat hore Goto down

Shaman-enhancements Empty Re: Shaman-enhancements

Odoslať  Garsia Ut 24 marec 2009 - 13:10

nevim, nevim Gyu..bez plate by to šlo blbě..a nejaký ability na plošný agro taky nejsou..aspon co já vím.. Razz
Garsia
Garsia
Wtfskillhordesmashermegaspammer
Wtfskillhordesmashermegaspammer

Počet príspevkov : 935
Age : 34
Location : Mladá Boleslav
Registration date : 08.12.2008

Návrat hore Goto down

Shaman-enhancements Empty Re: Shaman-enhancements

Odoslať  Gyugyu Ut 24 marec 2009 - 13:51

Na wiki prave pisou, ze nekolik shamiku tanklo i KZ Surprised)
Gyugyu
Gyugyu
Ucho
Ucho

Počet príspevkov : 28
Registration date : 25.10.2008

Návrat hore Goto down

Shaman-enhancements Empty Re: Shaman-enhancements

Odoslať  Gyugyu Ut 24 marec 2009 - 15:49

Ha, nasel jsem neco o tankovani se shamanem:
http://www.wowwiki.com/Shaman_tactics
Gyugyu
Gyugyu
Ucho
Ucho

Počet príspevkov : 28
Registration date : 25.10.2008

Návrat hore Goto down

Shaman-enhancements Empty Re: Shaman-enhancements

Odoslať  Garsia St 25 marec 2009 - 10:48

ted na 3.0.9 by to možná i šlo..dmg je zvedla, tudiž jako tankove toho moc nedostáváme..jen nevim jak by tankoval prince Question Question ...je třeba aspon 18k hp podle mě..a to nevim jestli by v mail šlo dát..

a rozhodne udržet plošný agro musí bejt mazec..to by chtělo asi dost skill..
Garsia
Garsia
Wtfskillhordesmashermegaspammer
Wtfskillhordesmashermegaspammer

Počet príspevkov : 935
Age : 34
Location : Mladá Boleslav
Registration date : 08.12.2008

Návrat hore Goto down

Shaman-enhancements Empty Re: Shaman-enhancements

Odoslať  Gyugyu Pi 10 apríl 2009 - 15:59

Zkusil jsem vytvorit tankovaci build na Shamana. Hraju zatim za nej 20 lvl, tak nemam moc zkusenosti. Myslel jsem, ze tankuje pomoci melee dmg a shock spellu, tak jsem podle toho zkusil udelat talenty a zaroven pozapinat vsechny talenty na zvyseni armor, dmg atd.
http://www.wowhead.com/?talent=hVcAZ0gxIsEbhh0hzo
Gyugyu
Gyugyu
Ucho
Ucho

Počet príspevkov : 28
Registration date : 25.10.2008

Návrat hore Goto down

Shaman-enhancements Empty Re: Shaman-enhancements

Odoslať  Abbys Pi 10 apríl 2009 - 16:29

myslim si ze tu je skoda davat 5 talentov Reverberation , ta 1/6 z CD spelu mi pride velmi mala / shock spell bez talentu 6 sec cd, s Reverberation 5 sec /
Abbys
Abbys
Wtfskillhordesmashermegaspammer
Wtfskillhordesmashermegaspammer

Počet príspevkov : 503
Age : 40
Location : Zilina - DKC (Dolny Kubin City=)
Registration date : 28.03.2008

Návrat hore Goto down

Shaman-enhancements Empty Re: Shaman-enhancements

Odoslať  Gyugyu So 11 apríl 2009 - 16:12

N j, ja uz to nemel kam dat. Jinde mi to prislo taky zbytecny
Gyugyu
Gyugyu
Ucho
Ucho

Počet príspevkov : 28
Registration date : 25.10.2008

Návrat hore Goto down

Shaman-enhancements Empty Re: Shaman-enhancements

Odoslať  Ota St 13 máj 2009 - 22:16

Zkusím sem hodit svůj návrh na full dmg enha shamana...pokud máte nějaký lepší nápady rád přijmu konstruktivní kritiku...Smile
Build
Ota
Ota
Forum killer
Forum killer

Počet príspevkov : 413
Age : 33
Location : Slatinky
Registration date : 15.06.2008

Návrat hore Goto down

Shaman-enhancements Empty Re: Shaman-enhancements

Odoslať  werrer Ut 23 november 2010 - 20:16

Ota napísal:Zkusím sem hodit svůj návrh na full dmg enha shamana...pokud máte nějaký lepší nápady rád přijmu konstruktivní kritiku...Smile
Build
Prosiiim aktualizaci na 80 lvl Smile

werrer
Ucho
Ucho

Počet príspevkov : 13
Registration date : 26.10.2009

Návrat hore Goto down

Shaman-enhancements Empty Re: Shaman-enhancements

Odoslať  Port St 24 november 2010 - 8:39

Port
Port
Admin
Admin

Počet príspevkov : 1994
Age : 40
Location : Zvolen-Nitra
Registration date : 17.03.2008

Návrat hore Goto down

Shaman-enhancements Empty Re: Shaman-enhancements

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.