Crusaders of Stromgarde
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Naxxramas 10 - Construkt quarter

2 posters

Goto down

Naxxramas 10 - Construkt quarter Empty Naxxramas 10 - Construkt quarter

Odoslať  Port Po 30 november 2009 - 11:50

Dalsia cast naxxu.

Oficialna taktika bude Zelenou
Valhallacka ciernou.

Patchwerk

Patchwerk ma 4,32 MHP. Do plate dava priblizne za 4,500.

Hateful Strike:
Patchwerk Do pouziva kazdu sekundu do ciela v melle vzdialenosti s druhym najvyssim threatom. Na tanka to da len v pripade, ak v melle nema iny mozny ciel.. Dava 19975 to 27025 hruby physical damage which moze byt redukovane armorom, parrnut/dodgnut. Dava to asi za 7000 do poriadne equipnuteho naxx tanka.
Frenzy:
Na 5% HP Patchwerk dostane 25% zvyseny Physical damage (aj Hateful Strike) a 40% zvyseny melee haste.
Berserk - po 6minutach boja, patchwerk dostane tvrdy enrage a wipne raid.

Toto je extremne jednoduchy boj. Treba jedneho MT a jedneho harmfull strike tanka.

Oba tanci nabehnu na bossa a zacnu zbierat Threat ako o zivot. Okamzite zacnu chytat obrovske mnozstvo dmgu. Treba si dat pozor aby tanci zacali bojovat naozaj naraz, onak sa moze stat, ze MT schyta spolu s melle swungami aj nejaky ten harmfull strike. Melle dpw musi niekolko sekund pockat, nez zacne utocit.

V celom boji ide len o to, aby sa boss zabil skor, nez nahodi enrage. Cize Raid musi mat aspon 12k dps
. na poslednych 5% boja si treba setrit pruserove skilly, pripadne trinkety, aby sa prezil Soft enrage ktori nahodi.

Edit: Idealne je dat lepsie equipnuteho tanka na harmfully a slabsieho na hlavne tankovanie.


Takze na valhalle funguje Patchwerk tak, ze dava harmfully len do main tanka. Mozete si ho teda predstavit ako byvalu fearlinu, kedze tankovi naklada asi za 10k kazdu sekundu. Staci aby sa healeri na chvilu zabudli, a tank lahne. Cely boj len len o tom, aby tank udrzal aggro, a dmgeri zlozili bossa, kym healerom dojde mana. Idealne je drzat na bossovi BoW, aby si aj healeri mohli trocha doplnat manu. Popri spamovani healov co to da. Zvysok raidu dmg prakticky nedostava (aspon ja som si nevsimol, ze by ktokolvek okrem tanka dostal dmg).
Tanci si mozu bossa prehadzovat, a striedat si tak skilly na redukciu, cim vydrzia dlhsie.


Grobbulus

Grobbulus ma 2,928 MHP.

Poison Cloud:
Grobulus vypusti zeleny oblacik za sebou kazdych 15 seconds. Kym zmiznu, tak vydrzia 75 seconds. Davaju 2,000 Nature damage kazdu sekundu kazdemu kto v tom bude stat.
Slime Spray:
Dava 6300 to 7700 Nature damage kazdemu pred grobulom v 45 yard priestore. Koho trafi Slime sprayom, ten vyvola Fallout Slime.
Fallout Slime - Bublina ktora dava 1,000 Nature damage kazde 2 sekundy, v 10 yardovom AoE. Zbiera ich offtank.
Mutating Injection:
Dava to na nahodneho clena raidu kazdych priblizne 20 seconds So zvysujucou sa frekvenciou, podla toho, ako bossovi klesa HP. Po 10 sekundach, alebo ked to bude cleanstnute, Da infikovany hrac deal 8075 to 8925 Nature damage kazdemu vo vzdialenosti 20 yards (aj sebe samemu) ako Mutagennu Explosiu A vytvori nad sebou jedovaty oblak.
Berserk - Po 12 min bojja boss enragne a wipne raid.

Tank by pri pulle mal potiahnut bossa k vonkajsej stene miestnosti. Vzdy ked grobulus vypusti oblak, musi tank bossa posunut. Aby za celu dobu boja, obisiel aspon raz celu miestnost. Clenovia raidu co dostanu injekcius, idu k predchadzajucemu oblaku co nechal grobulus, tak aby sa oblak co vytboria oni spojil s bossovim. Tato strategia setri miesto na pohyb clenov raidu. Tank vsak musi chodit s bossom podstatne dalej, aby melleri neschytali slehu z konciacej mutating injekcie.
Melleri by nemali stat priamo za bossom, aby neprechadzali cez jedovaty oblak ked bude tank posuvat bossa, Ani pred nim, aby nevyvolali dalsieho slizaka. Idealne je stat vedla bossa a mlatit ho do topanok Razz .

Off tank musi byt pripraveny brat slizy a par rangedov by ich mali vzdy rychlo dorazit, aby ich nebolo nakoniec privela. AJ off tank musi byt pripraveny na moznost ze dostane injektion, a brat slizy z dialky.

Ku koncu boja bude davat injektie takmer furt, takze na poslednych 20% boja treba setrit extremne cooldowny, ako heroizm a spol. Tento boj je prevazne o rangedoch, kedze melleri sa musia stale uhybat oblakom jedu. pripadne odbiehat na skoncenie injekcie.


Na valhalle je grobulis mierne bugly. Poison cloudy, nedavaju dmg, Mutagen injektion nedava ziaden dmg, ak je cleansnuta. Ci da dmg ak sa necha dobehnut do konca nevieme, kedze vzdy ju nejaky sikovny healer dal dole.
Slime spray facha ako ma. Cely boj stavi byt na mieste a mlatit bossa. Off tank berie Slimy a tankuje ich. Ranged dmgeri mu ich pomahaju zabit. je to hodne jednoduchy boj, kde sa takmer nema co pokazit.

Gluth

Gluth ma 3,23 MHP. Do plate dava priblizne za 3,500 do plate. Gluth sa da tauntovat.

Mortal Wound - Redukcia healu o 10% na 15 seconds. Stakuje sa. Gluth to dava priblizne kazdych 10 seconds.
Enrage - zvysuje melee haste o 25% a damage o 25% na 8 seconds. dispellnutelny Rogunom hunterom a samanom(huh?).
Decimate - Znizi HP vsetkych cielov (priatelskych aj nepriatelskych) na 5% z ich max HP. Dostavaju to zombie, aj cely raid az na momentalneho tanka. Pouziva to priblizne kazde 2 minuty. Ak to tank neevadne(asi dodge, parry) tak mu to moze ubrat az 75%.
Devour Zombie - Gluth hodi emote, "Gluth spots a nearby Zombie to devour!" A rozbehne sa k zombii v jeho blizkosti. to ho healne za 5% z jeho max HP.
Berserk - Po 8 minutach nahodi enrage a wipne raid. toto sa stane nieco po stvrtom Decimate.
Zombie Chows - Zombie Chows Maju 500,000 HP kazda. Jedna sa spawnuje kazdych ~10 seconds priblizne z miesta, kam sa skoci do gluthovho brlohu. pohybuju sa runn rychlostou. Daju sa spomalit, aj zarootovat.

Infected Wound - zombia to dava pri kazdom melle swingu a zvysuje fizikal dmg taken o 100. stakuje sa az 99 krat. to je dovod, preco by sa mali zombici skor kitovat, nez tankovat.
Pri Decimate sa zombici ihned rozbehnu ku Gluthovi. IHNED ich treba zastavit a zlikvidovat, kedze im padnu HP na asi 15k.


Main tank pullne Bossa a odtiahne ho ku dveram na druhej konci miestnosti.

Pri tankovani tohto bossa, sa musia tanci striedat a tauntovat si bossa, ked sa dobuff prilis nastakuje. Podla kvality vasich tankov sa mozu striedat v pravidelnych intervaloch, alebo si lepsi tank vezme bossa nazad, hned, ako mu debuff padne. kazdopadne by si mal offtank tauntnut bossa, ked ma MT 3 staky. Ci si uz MT vezme bossa nazad po 15s ked mu mortal woundy padnu, alebo pocka 30s kym ma OT 3 staky, zalezi na kvalite tankov. Kym niesu staky prilis vysoke, nieje problem tanka healovat.

Ak mate tankadina, je dobre, nechat ho kitovat zombikov. V tom pripade moze jeden z dps warrov, DK, paladinov, alebo drujdov prehodit na tank a na potrebnych 15s tankovat glutha. V tom pripade sa treba uistit, ze ked prijde decimate, bude mat aggro MT. DBM by tu mali pomoct.

Umiestnenie tankov nieje dolezite, ak dokazu healeri rozlisovat, ktori z nich prave tankuje.Healeri musia byt dobre pripraveny na decimate a okamzite healnut MT za maximalne mnozstvo. Ak ma momentalny tank nastakovany dobuf, moze byt lepsie healnut doplna offtanka a nechat ho tauntnut bossa. Zvysok raidu netreba hned healovat, kedze zombici ignoruju pocas decimate aggro a bezia ku Gluthovi.

V tomto boji su najdolezitejsie zombie. Idealny je tu frost mage na kitovanie. Tu je dobre, ak moze nejaky mag z raidu respecknut na frost.
Nesnazte sa zabit zombikov pred decimate, kedze maju 500k hp. a vzdy by ich dost zostalo.

Pri decimate treba pouzit akekolvek spomalenie sa da, aby sa dalo rychlo zAOEckovat zombikov, kedze 5% ktore dostane boss z kazdej z nich je fakt hodne.
Rady pre kitovanie :

Ak nejaky zombik zdrhne kiterovi, tak by mal byt pripraveny niekto dalsi, aby ho vcas zastavil.
Ak je raqidove dps priemerne, pouzite vsetko dostupne, aby ste zlozili zombikov ked prijde decimate.
Ak mate 3 healerov nechajte toho najslabsieho healovat kitovaca. Dvaja zvysny by na tankov mali bohato stacit
Ak mate drujda, nech sleduje kitovacovu manu, kedze nieje cas, aby evokoval(ak je to mag) pocas boja.
Netankujte addov! - Stakovanie ich debugu bude po case smetelne. Ak ma na sebe 5 zombikov tak po ich piatich ranach dostava o 500 vyssi dmg. po dalsich piatich zas o 500. Po par sekundach takto dostane zarucene IK.
Pre zacinajuce raidy je najtazsie zvladnut gluthov enrage timer. Ked uz mag zvladne kitovanie na jednotku, treba vytiahnut DPS na maximum, aby sa vcas boss zlozil.

Neustale treba drzat vsetky buffy na raide, kedze boss ma priblizne 3M HP(ked sa rata s par ujdenymi zombikmi) takze kratsie CD(do 3 minut) treba palit co najskor, aby sa dali pouzit znova.

Po tretom decimate sa musi pouzit vsetko co mate, kedze enrage je uz hodne blyzko a nemuselo by sa prezit aj stvrty.

Ak gluth neumre pred stvrtym decimate, tak raid hned po nom isto wipne. Preto, pokial ma boss tak 10% HP, tak sa pri stvrtom decimate vykaslite na zombikov a len ich spomalujte, s tym, ze vsetci zvysny dmgeri daju co maju aby boss padol, kym k nemu dobehnu.

Alternate strategy: Pokial sa kitovanie stale nedari, alebo niet dobreho kitovaca, tak skuste pouzit tanka s pridelenym dobrim healom. Je to dost tazke, ale da sa to zvladnut.

Alternate strategy 2: Ak ma raid velmi dobry dps(asi 2,7k kazdy dmger), tak Mu date vecsi dmg, nez za kolko sa stihne healnut. You Po prvom decimate by mal lahnut Tu staci jeden healer, takze ten druhy moze resnut na dmg.


Valhalla: Gluth naklada za 6-8k do tanka a pri soft enrage nema problem za 3 sekundy zlozit nehealnuteho tanka z full HP. Obaja healeri maju fakt co robit.

Zombici sa spavnuju rychlejsie nez by mali. Pri decimate ich nebolo 12 ako by malo, ale 30-50(blbo sa to ratalo).
Nastastie aspon zombie nestakuju debuff, takze sa daju v pohode tankovat. Tu sme to zvladli s holy palachom, ktory sa aj sam healoval.
Pri decimate musi kazdy dmger ist do zombikov, kedze ak sa na to vykaslu, boss sa healne kludne do plna.

Chcel by som skusit aj taktiku s kitovanim, ale momentalne je najistejsie asi ked dvaja kvalitny tanci tankuju bossa, a jeden offtank (idealne palach-selfheal alebo feral-stali absorb)tankuje a zbiera zombikov. dmgeri davaju do bossa vsetko co maju a v momente decimate sa vrhnu na zombikov. Zombie treba tankovat pri vchode do miestnosti a bossa na jej druhom konci, aby bol co najdlhsi cas na ich zabitie.

Thadius

zatial nejde
Port
Port
Admin
Admin

Počet príspevkov : 1994
Age : 40
Location : Zvolen-Nitra
Registration date : 17.03.2008

Návrat hore Goto down

Naxxramas 10 - Construkt quarter Empty Re: Naxxramas 10 - Construkt quarter

Odoslať  Mawerick So 19 december 2009 - 13:42

Mawerick
Mawerick
Tvrdy drtič
Tvrdy drtič

Počet príspevkov : 213
Age : 31
Location : Vyskov na Morave, takova mala vyska
Registration date : 21.02.2009

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.