Crusaders of Stromgarde
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pve Protection

3 posters

Goto down

Pve Protection Empty Pve Protection

Odoslať  Betelgeuze Ut 26 január 2010 - 14:59

Bych jen doplnil, protože Betel sem dal v podstatě jen talent build...tak to trochu rozepíšu

Vaše talent buildy




Glyphy
  • každý slušný tank má minimálně na bossovi nahozenou Divine Plea, takže určitě Glyph of Divine Plea
  • samozřejmostí je Glyph of Seal of Vengeance
  • jako třetí záleží asi na vás...tam už každý používá jiný, někdo Glyph of Avengers Shield, někdo Glyph of Judgement, někdo Glyph of Righteous Defense, někdo Glyph of Hammer of the Righteous nebo Glyph of Shield of Righteousness...podle mě vzhledem k nefunkční dual-spec se vyplatí třetí glyph investovat do off specky, protože pro protecta už žádný třetí nepostradatelný glyph není...takže já osobně používám Glyph of Judgement kvůli Retribution off spec, Betel taky...


Buffy

  • následují buffy na Staminu a Strength, základní Protection staty...tzn BoK(pripadne bubinky od LW), Prayer of Fortitude(pripadne scroll z Inscription), Horn of Winter, druidovská "Packa" jsou ze základních buffů ty nejpřednější...potom jsou buffy na hpčka, to by byl Commanding Shout a Blood Pact od Impa...z hlavy me vic nenapada, ale asi by se nasly dalsi...

  • jídlo a scrolly - scrolly na Stam, Str a Agi stačí, ostatní jsou zbytečné...k jídlu si vařím Dragonfin Filet, lepší pro Protecta není k mání...(případně se dá použít Blackened Dragonfin, ale to už tak výhodný buff nedává)


Před pullem
  • jako první nahodit Sacred Shield, nemáte-li Holy Pala, který vám ho udržuje(nevím, jestli se momentálně přepisují nebo stackují, vím jen, že nějaký čas se přepisovaly a nějaký ne)
  • následuje Divine Plea, která vám vydrží po celý čas boje
  • na závěr Holy Shield a pak ihned pull...
  • je vhodný tam, kde není potřeba mít připravený panic buttons(což obvykle při pullu není), nahodit hned na začátku Avenging Wrath(nespouští GC)...pomůže vám to při vybudování aggra tam, kde vteřinu po pullu začnou nadržení Balance Druidi a Ele Shamové pokládat crity za 10k+...
  • občas nahodím ihned po pullu přednostně Consecration, pokud je creep mnoho a mám strach aby se mi hned nerozutekly


Během boje
  • základní rotace spellů u protecta funguje krásně plynule systémem 9 6 9 6 9, kdy nemusíte čekat na žádný cooldown, ani na global...po pullu začínáme Judgementem a po něm pošleme Hammer of Righteous(pokud je více cílů, pokud jen jeden můžeme klidně Shield of Righteoussnes)...a pak už točíme 96969 dokolečka dokud není boss mrtvý nebo dokud není třeba použít něco jiného...
  • taunty - paladin má dva short cooldown(konkrétně 8s) taunty, Hand of Reckoning, která dává dmg pokud vás cíl nemá v targetu, tudíž je vhodná i k pullu single targetů a potom Righteous Defense...pomocí nich by jste si na sobě měli udržet s rozumnou grupou cokoli co si resetuje aggro, případně těch pár mobů co prostě občas uteče...


Panic Buttons
  • paladin jich má hned několik, ostatně jako každý tank...zřejmě nějčastěji používaný bude Divine Protection, redukce 50% na 12 sec dokáže zajistit přežití enrage když mají healeři problémy zrovna jinde
  • pokud vám kape healer, často je lepší než taunt použít Hand of Protection, taunt může missnout, tohle vám healera ochrání od jakéhokoli physical dmg a shodí mu aggro, tudíž creepa se obvykle vydá zpátky k vám...
  • paladinovská klasika Lay on Hands se se taky hodí, ať už pro sebe nebo někoho jiného...určitě pořídit Minor Glyph of Lay on Hands, který snižuje cooldown o 5 minut(to platí pro všechny paladin buildy, nejen pro protecta)
  • no a na závěr(ale to už záleží zda to máte v talentech, zdaleka ne každý protect to používá a já momentálně taky ne, protože jsem to nikdy nevyužil po dobu kdy jsem ho měl) by se dal počítat Divine Sacrifice když vaše parta dostává na frak, tak stáhnete trochu dmg na sebe...já osobně bych to nedoporučoval, protože dmg obchází veškerý redukce, takže tím ničemu moc nepomůžete...


To by byly základy v kostce stručně a jasně. Teď mě nic víc nenapadá a s tímhle si určitě každý i třeba podprůměrný hráč s většinou situací poradí, ale pokud si ještě na nějaké doplňující informace vzpomenete, připisujte je dál, první příspěvek se budu snažit nějak udržovat...

// nepřišel jsem zatím jak posouvat v tématu příspěvky nahoru nebo dolů :/ tak to editnu takhle nahoru sem. Kaeldan



_____________________________________________________________________________________________________________________________
původně by Betel

talenty : http://www.wowhead.com/?talent#sVZE0tArzgGoIufdxo
Je to podle momentální funkčnosti. Imrpoved Devo auru nemam protoze ji shazuje http://www.wowhead.com/?item=37220.
Jinak ubrat z http://www.wowhead.com/?spell=63650 3 a dat je radeji do deo aury popř by se mohlo ubrat z reckoningu.
Jednoznačně pouzivam SoVengeance - pro ty komu dochazi mana : před pullem si nahodte http://www.wowhead.com/?spell=54428 kazdy váš uspesny meele swing refreshne trváni pley na pocetecni dobu tzn.: budete ji mít na sobe nonstop a mana nedojde. A opet - pokud budete mit ve svych řadách retryba s predposlednim talentem tak vym bude shazovat stacky sealu tak bych to videl na SoR popř kick retryba Rolling Eyes
Betelgeuze
Betelgeuze
Forum killer
Forum killer

Počet príspevkov : 422
Age : 33
Registration date : 15.05.2009

Návrat hore Goto down

Pve Protection Empty Re: Pve Protection

Odoslať  Kaeldan Ut 2 február 2010 - 17:15

...editnuto do prvního příspěvku...


Naposledy upravil Kaeldan dňa So 20 február 2010 - 23:56, celkom upravené 2 krát.
Kaeldan
Kaeldan
Závislák
Závislák

Počet príspevkov : 393
Age : 34
Registration date : 24.07.2009

Návrat hore Goto down

Pve Protection Empty Re: Pve Protection

Odoslať  Betelgeuze Ut 2 február 2010 - 17:46

s glyphama nesouhasim :-)
Aspon ne se všema - ja mam : http://www.wowhead.com/?item=45745, http://www.wowhead.com/?item=45742, http://www.wowhead.com/?item=41092
Btw k cemu ti je 10 expertajs ?? pokudj e to moc dore taky vymenit za ten judgement ale ten druhy myslim je dost good
a pokud ma nekdo problemy s manou tak by jeste mohl mit misto toho judgementu http://www.wowhead.com/?item=45744
Jinak nice kaely sunny
jo a ty tri uz taky davam do hearth of crusade ale ubiram z divinity
Betelgeuze
Betelgeuze
Forum killer
Forum killer

Počet príspevkov : 422
Age : 33
Registration date : 15.05.2009

Návrat hore Goto down

Pve Protection Empty Re: Pve Protection

Odoslať  Kaeldan Ut 2 február 2010 - 21:07

no jak bych to vysvětlil...expertise je celkem podstatná věc, IMO 1 target navíc u HoR je celkem k ničemu, protože tankovat 4 targety, sám, to prakticky nevyužiješ, obvykle tam na to je víc tanků nebo jsi v heráku a tam už o tankování s dnešním eq není v podstatě řeč(pull -> IK)...a k ničemu jinému se Glyph of HoR nehodí...zatímco expertise je jedna z velmi důležitých věcí u tanka...jde o to, že existuje věc, které se říká Parry Hasting...to znamená, že když dá boss parry tak ti ihned potom vrazí melee ránu(to samé co ty jemu když dáš parry - jenže on ti loupne třeba za 7k Smile ), tzn pomocí expertise(který snižuje šanci na dodge a parry) se tomuto tank snaží vyhnout...popravdě, zatím jsem nestřetl prot pala tanka na ofi, co by neměl Glyph of SoV(aspoň z těch vyhlášených tanků)...ale samozřejmě toto je věc názoru, celý ten můj předcházející post jsem psal +- ze svých zkušeností + ze zkušeností prot pala kamaráda z ofu, který mi s tankováním v začátcích hodně radil...takže neříkám, že to co píšu výše musí být za každou cenu zlato...mě se to ale osvědčilo...

EDIT: jinak ty glyphy máme myslím stejně, že?
Kaeldan
Kaeldan
Závislák
Závislák

Počet príspevkov : 393
Age : 34
Registration date : 24.07.2009

Návrat hore Goto down

Pve Protection Empty Re: Pve Protection

Odoslať  Betelgeuze St 3 február 2010 - 1:59

jojo jinak jo .. . no uvidim ale 10 expertise .. je to znat vubec ?
Betelgeuze
Betelgeuze
Forum killer
Forum killer

Počet príspevkov : 422
Age : 33
Registration date : 15.05.2009

Návrat hore Goto down

Pve Protection Empty Re: Pve Protection

Odoslať  Kaeldan St 3 február 2010 - 12:19

vzhledem k tomu, že to je 10 expertise, a ne 10 expertise ratng(ze kterého se expertise přepočítává), tak je to relativně dost...spíš bych se zeptal já, je v praxi znát například na bossovi nebo u skupinek kde je na 1 tanka 3 a méně cílů(což je dá se říct vždy a není-li tomu tak, tak to jsou obvykle non elite creepy který umřou pod náporem AoE než vůbec všechny zjistí, že je někdo pullnul) Glyph of HoR? Smile
Kaeldan
Kaeldan
Závislák
Závislák

Počet príspevkov : 393
Age : 34
Registration date : 24.07.2009

Návrat hore Goto down

Pve Protection Empty Re: Pve Protection

Odoslať  Betelgeuze St 3 február 2010 - 13:59

toz v naxu jo a pokud UK proletavas po peti tak taky aha ja sem si neuvedomil ten rozdil 10 expertise a 10 axpertise rating .. . v tom je teda rozdil no. . . i kdyz nejak sem si nevsim ze bych nekdy missoval .. hodnemalo kdy ale asik to prehodim no . .. a ten 10% vic dmgu judgementem mi pride taky dosttankovaci takze to pujde asik misto toho shieldu no . . .uvidime schvalne se dneska mrknu jak missuju a jak vyuzivam ten glaph na shield
Betelgeuze
Betelgeuze
Forum killer
Forum killer

Počet príspevkov : 422
Age : 33
Registration date : 15.05.2009

Návrat hore Goto down

Pve Protection Empty Re: Pve Protection

Odoslať  Kaeldan St 3 február 2010 - 17:26

tak ona ta sance dostat dodge/parry neni velka samozrejme...ale proste das parry = dostanes hnedka ranu, coz v urcitych situacich znamena ze se vlastne zabijes sam o bosse...at uz je ta sance jakkoli mala, je to neco jak kdyby jsi sel tankovat napriklad s 535 defense...sance ze dostanes crit je naprosto miniaturni, ale jednou ho dostanes a kdyz ho dostanes ve spatny chvili tak IK...to samy dostanes parry ve spatny chvili, mas treba 35k hp, dostanes melee hit, ranu abilitou a druhej melee hit z parry haste a v 25-manu lezis ani se ti neprotoci global cooldown...takze asi takto...
Kaeldan
Kaeldan
Závislák
Závislák

Počet príspevkov : 393
Age : 34
Registration date : 24.07.2009

Návrat hore Goto down

Pve Protection Empty Re: Pve Protection

Odoslať  Kaeldan Ut 16 február 2010 - 2:31

jinak dnes jsem testoval...a Essence of Gossamer již nepřepisuje Devo Auru...takže talenty okamžitě ubírám z Divinity a vrážím do Devo Aury - TAKTO
Kaeldan
Kaeldan
Závislák
Závislák

Počet príspevkov : 393
Age : 34
Registration date : 24.07.2009

Návrat hore Goto down

Pve Protection Empty Re: Pve Protection

Odoslať  Kaeldan Ut 16 február 2010 - 16:11

a jinak jsem koukal na ten talent Ardent Defender a trosku jsem pocital...

zaver? Je to stezejni talent protect paladina...jednak diky te redukci vlastne plni funkci "rozsireni" HP poolu...budu pocitat, ze ma paladin vsechny 3 talenty a tudiz Ardent Defender rank 3, coz by samozrejme mel, kdyby talent fungoval...tim by mel pri HP pod 35% redukci dmg o 20%...20% z 35% je 8,75%, to znamena, ze s timto talentem je to jako kdyby mel paladin o 8,75% vic HP, coz rozhodne neni zanedbatelne...dalsi duvod proc mit talent je, ze pri redukci dmg pod temi 35% se zvysuje sance uhealovat paladina, diky one 20% redukci dmg taken...mno a posledni duvod je(musel jsem si dohledat presnou funknci toho healing efektu, protoze mi nebylo jasne jak PRESNE funguje Smile ), ze kdyz ma paladin umrit, tak tento talent(s vnitrnim cooldownem 2 minuty na tento healing effect) zajisti, ze dmg, ktery by ho jinak zabil mu pouze "vynuluje" HPcka a Ardent Defender soucasne healne paladina maximalne az na 30% HP, coz je celkem prijemna vec, ve chvili kdy mate umrit mit misto toho 30%...tento healing se pocita z defense paladina...pokud ma paladin 400 defense, talent nehealne vubec, pokud ma paladin 540 a vice defense, talent healne za plnych 30%...jednoduše 400-540 pokrývá rozmezí 0-30%...a vzhledem k tomu ze kazdy protect ma drive nebo pozdeji 540 defense, tak muze pocitat s plnymi 30%...uz se tesim az to pojede Smile
Kaeldan
Kaeldan
Závislák
Závislák

Počet príspevkov : 393
Age : 34
Registration date : 24.07.2009

Návrat hore Goto down

Pve Protection Empty Re: Pve Protection

Odoslať  Betelgeuze Ut 16 február 2010 - 16:45

mne se zda ze nekdo rikal ze jede ale nehaluje. . . tak nevim... ale jestli pojede tak bude pala jeste o stupinek lepsi tank :-)
Betelgeuze
Betelgeuze
Forum killer
Forum killer

Počet príspevkov : 422
Age : 33
Registration date : 15.05.2009

Návrat hore Goto down

Pve Protection Empty Re: Pve Protection

Odoslať  Kaeldan Ut 16 február 2010 - 19:37

tak to ten nekdo neměl pravdu Smile nejede ani redukce, ani healing effect...i kdyby jelo jen 1 z toho tak tam ten talent mam, bohuzel nejede ani jedno(dnes testováno)...tak jsem tomu udělal solo ticket na valhalla forku, snad na to Evil koukne...

EDIT: tak to netrvalo dlouho Smile http://81.31.47.185/forum/showthread.php?tid=4785
Kaeldan
Kaeldan
Závislák
Závislák

Počet príspevkov : 393
Age : 34
Registration date : 24.07.2009

Návrat hore Goto down

Pve Protection Empty Re: Pve Protection

Odoslať  Kaeldan Po 1 marec 2010 - 17:41

takže v GITu už se objevil fix na Ardent Defendera, teď jsem talent testoval a funguje správně, tudíž talenty na tankadina mám teď jak píšu v prvním postu s Ardent Defenderem...
Kaeldan
Kaeldan
Závislák
Závislák

Počet príspevkov : 393
Age : 34
Registration date : 24.07.2009

Návrat hore Goto down

Pve Protection Empty Re: Pve Protection

Odoslať  Port Ut 2 marec 2010 - 8:22

a co si to nezeditujes?

// zeditováno Razz
Port
Port
Admin
Admin

Počet príspevkov : 1994
Age : 40
Location : Zvolen-Nitra
Registration date : 17.03.2008

Návrat hore Goto down

Pve Protection Empty Re: Pve Protection

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.